Znanje je moć. Saznanje je preduslov.

Politika

Panić (SSP):Ohrabruje što je deo vlasti u Srbiji podržao amandman EP o Krušiku, Jovanjici i Telekomu

Generalni sekretar Stranke slobode i pravde (SSP) Ljuban Panić izjavio je danas da usvojeni amandmani na predlog rezolucije EP o Srbiji gradjanima Srbije daju ohrabrenje da proces evropskih integracija može biti put suštinskih promena za naše društvo, ali i pokazuje snagu jedne institucije kada u njoj vladaju demokratija, dijalog, kompromisi, principi i vrednosti.
BetaFebruar 24, 2021
Generalni sekretar Stranke slobode i pravde (SSP) Ljuban Panić izjavio je danas da usvojeni amandmani na predlog rezolucije EP o Srbiji gradjanima Srbije daju ohrabrenje da proces evropskih integracija može biti put suštinskih promena za naše društvo, ali i pokazuje snagu jedne institucije kada u njoj vladaju demokratija, dijalog, kompromisi, principi i vrednosti.

Generalni sekretar Stranke slobode i pravde (SSP) Ljuban Panić izjavio je danas da usvojeni amandmani na predlog rezolucije EP o Srbiji gradjanima Srbije daju ohrabrenje da proces evropskih integracija može biti put suštinskih promena za naše društvo, ali i pokazuje snagu jedne institucije kada u njoj vladaju demokratija, dijalog, kompromisi, principi i vrednosti.

“Poslanici u EP demonstrirali su odlučnost da samo uredjena Srbija, kao pravna država na demokratskim vrednostima može postati član EU, naše višedecenijske težnje i najvećeg tržišta za naše kompanije”, naveo je Panić u saopštenju.

Panić je dodao da ga “posebno ohrabruje” odluka visokog funkcionera vladajuće stranke u Srbiji Andora Delija koji smatra da Srbija ne može da udje u klub modernih evropskih društava bez slobodnih institucija i rešavanja pitanja sistemske korupcije oličene u aferama Krusik, Jovanjica i Telekom.

Članovi Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta izglasali su danas usaglašene, kompromisne amandmane na izveštaj o Srbiji izvestioca EP Vladimira Bilčika.

Svih 38 amandmana usvojeno je u obliku u kome su usaglašeni, kao i osnovnih 50 amandmana onako kako su predloženi.
(kraj) jes