Znanje je moć. Saznanje je preduslov.

Društvo

Vulin: Uhapšeni inspektor SBPOK počinio akt izdaje

Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin ocenio je danas da je inspektor Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) Božidar Stolić, koji je uhapšen zbog sumnje da je odavao informacije pripadnicima kavačkog kriminalnog klana, "počinio akt izdaje".
BetaJun 12, 2021
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin ocenio je danas da je inspektor Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) Božidar Stolić, koji je uhapšen zbog sumnje da je odavao informacije pripadnicima kavačkog kriminalnog klana, "počinio akt izdaje".

Navodeći da je Stolić “pao na svim pitanjima poligrafskog ispitivanja”, ministar je rekao da je inspektor SBPOK “za novac odavao informacije o svojim prijateljima, o ljudima sa kojima je radio, sa kojima se borio ili su barem oni verovali da im je saborac”.

“Svi mi koji smo se borili i koji se borimo protiv svih organizovanih kriminalnih grupa u našoj zemlji, što se tiče kapetana policije, zaposlenog u Službi za borbu protiv organizovanog kriminala, Božidara Stolića mogli smo da budemo likvidirani, uništeni, i mi i naše porodice”, naveo je Vulin a preneo MUP.

Ocenio je da su “zahvaljujući Stoliću”, kavački i kriminalni klan oko Veljka Belivuka dobijali informacije iz policije.

“Radoja Zvicera nastavio je da obaveštava i nakon što je ova zloglasna, zločinačka organizacija Belivuk, Miljković konačno i definitivno pala. Od kako je predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio rat protiv kriminala, nismo imali teži trenutak, a najteže je kada vidite da vas je čovek sa kojim ste delili hleb izdao i prodao za nešto novca”, naveo je ministar.

Najavio je da će policija okriti “svakog ko je bio na bilo koji način povezan sa tim zlikovcima”.

“Svako od njih će biti kažnjen baš onako kao i oni kojima je prodavao informacije o životima, glavama, porodicama svojih saboraca”, dodao je Vulin.

Načelnik Policijske uprave za grad Beograd Veselin Milić ocenio je da je Stolićev postupak “sramota koju MUP više nikad neće dozvoliti”.

“99 odsto pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova su pošteni i čestiti policajci a svi oni koji su saradnici bilo kakvih kriminalaca, organizovanih kriminalnih grupa, biće sankcionisani”, naveo je Milić.

Dodao je da je Srbija zemlja “koja zna šta je demokratija, ali i kako se postupa sa izdajnicima”.

Viši sud u Beogradu odredio je ranije danas pritvor do 30 dana inspektoru ;Službe za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK), Božidaru Stoliću, osumnjičenom za zloupotrebu službenog položaja.